O Autorze i blogu

„Wakacje w Korei Północnej? Czyś ty zwariował?!” Tak powiedział mi ojciec, gdy oznajmilem, że wybieram się na tygodniową wycieczkę do Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej w 2011 roku. Interesuję się tematyką związaną z KRLD od wielu lat i  moim marzeniem było pojechać i zobaczyć ten niezwykły, ale i dziwny kraj na własne oczy. W polskim internecie trudno znaleźć szczegółowe informacje na temat podróży do KRLD i trudno się dziwić, bo jest to nieszczególnie popularny kierunek. Blog ten ma za zadanie wypełnić tą lukę. Chciałbym też, żeby służył jako źródło informacji o Korei Północnej, ale pozbawione wątków politycznych, czy militarnych. Zachęcam do odwiedzenia KRLD (dopóki jest to jeszcze możliwe), gdyż jest to jeden z najmniej poznanych krajów na świecie i dlatego pewnie tak fascynujący dla wielu (w tym i dla mnie). Na blogu pojawiać się będą artykuły mojego autorstwa. Natomiast na Facebooku i Twitterze zamieszczać będę ciekawe zdjęcia, wartościowe linki i materiały z innych źródeł.

Kanał na Youtube, gdzie można obejrzeć moje filmy dotyczące Korei Północnej oraz publiczne wystąpienia – Pozdro z KRLD 

Nagrody i wyróżnienia

Blog i kanał Pozdro z KRLD są obecnie największym portalem o Korei Północnej oraz jednym z większych polskich vlogów podróżniczych.

Ranking podróżników Press Service Monitoring Mediów

Portal Pozdro z KRLD osiągnął jeden z największych w Polsce wyników pod względem zasięgu w ciągu roku pośród blogów podróżniczych.  Raport na 2017-2018 można znaleźć na stronie psmm.pl, a sam raport w formacie PDF dostępny jest TUTAJ.  W ciągu roku pojawiło się ponad 80.000 wzmianek na temat Pozdro z KRLD w mediach społecznościowych oraz mediach głównego nurtu.

Screenshot Capture - 2018-08-24 - 08-55-52

Screenshot Capture - 2018-08-24 - 08-54-02

Screenshot Capture - 2018-08-24 - 09-48-06

 TOP 50 Najbardziej Wpływowych Podróżników w 2017 roku  – 21. miejsce w Polscetop-50-ranking-podroznikow-2017

– TOP 20 Polskich Kanałów Podróżniczych w 2017 roku – 6. miejsce

top20-widget-podroznicze-kanaly-na-youtube

KONTAKT

Kontakt ze mną możliwy jest poprzez social media albo bezpośrednio na maila: emil@pozdrozkrld.com

 Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak pojechać do Korei Północnej, masz jakieś wątpliwości, chcesz mi podziękować za bloga, chcesz mnie zmieszać z błotem za bloga albo z innych nie znanych mi powodów chcesz do mnie napisać, to proszę bardzo. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie macie na temat Korei Północnej.

Prowadzę także japońską wersję mojego bloga 北朝鮮へようこそ (Witajcie w Korei Północnej). 

Zamawiając książki poprzez linki na mojej stronie wspieracie mój portal i jego rozwój. Serdecznie dziękuję!

O autorze

Nazywam się Emil Truszkowski i z wykształcenia jestem japonistą. Studiowałem przez rok w Chinach w Zhengzhou (prowincja Henan) oraz w Japonii w Tokio na Uniwersytecie Rikkyo. Moją pasją jest nauka języków obcych, a w szczególności azjatyckich. Znam płynnie japoński oraz chiński i uczę się także koreańskiego. Obecnie mieszkam i pracuję w Tokio. I nie, nie jestem komunistą 😉

IMG_3286

Dodaj komentarz