O Autorze i blogu

„Wakacje w Korei Północnej? Czyś ty zwariował?!” Tak powiedział mi ojciec, gdy oznajmilem, że wybieram się na tygodniową wycieczkę do Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej w 2011 roku. Interesuję się tematyką związaną z KRLD od wielu lat i  moim marzeniem było pojechać i zobaczyć ten niezwykły, ale i dziwny kraj na własne oczy. W polskim internecie trudno znaleźć szczegółowe informacje na temat podróży do KRLD i trudno się dziwić, bo jest to nieszczególnie popularny kierunek. Blog ten ma za zadanie wypełnić tą lukę. Chciałbym też, żeby służył jako źródło informacji o Korei Północnej, ale pozbawione wątków politycznych, czy militarnych. Zachęcam do odwiedzenia KRLD (dopóki jest to jeszcze możliwe), gdyż jest to jeden z najmniej poznanych krajów na świecie i dlatego pewnie tak fascynujący dla wielu (w tym i dla mnie). Na blogu pojawiać się będą artykuły mojego autorstwa. Natomiast na Facebooku i Twitterze zamieszczać będę ciekawe zdjęcia, wartościowe linki i materiały z innych źródeł.

Kanał na Youtube, gdzie można obejrzeć moje filmy dotyczące Korei Północnej oraz publiczne wystąpienia – Pozdro z KRLD 

Organizuję także wyjazdy z moimi widzami do Korei Północnej. Jeśli chciałbyś pojechać do KRLD, to daj mi znać mailowo: emil@pozdrozkrld.com

Nagrody i wyróżnienia

Blog i kanał Pozdro z KRLD są obecnie największym portalem o Korei Północnej oraz jednym z większych polskich vlogów podróżniczych.

Ranking podróżników Press Service Monitoring Mediów

Portal Pozdro z KRLD osiągnął jeden z największych w Polsce wyników pod względem zasięgu w ciągu roku pośród blogów podróżniczych.  Raport na 2017-2018 można znaleźć na stronie psmm.pl, a sam raport w formacie PDF dostępny jest TUTAJ.  W ciągu roku pojawiło się ponad 80.000 wzmianek na temat Pozdro z KRLD w mediach społecznościowych oraz mediach głównego nurtu.

Screenshot Capture - 2018-08-24 - 08-55-52

Screenshot Capture - 2018-08-24 - 08-54-02

Screenshot Capture - 2018-08-24 - 09-48-06

 TOP 50 Najbardziej Wpływowych Podróżników w 2017 roku  – 21. miejsce w Polscetop-50-ranking-podroznikow-2017

– TOP 20 Polskich Kanałów Podróżniczych w 2017 roku – 6. miejsce

top20-widget-podroznicze-kanaly-na-youtube

KONTAKT

Kontakt ze mną możliwy jest poprzez social media albo bezpośrednio na maila: emil@pozdrozkrld.com

 Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak pojechać do Korei Północnej, masz jakieś wątpliwości, chcesz mi podziękować za bloga, chcesz mnie zmieszać z błotem za bloga albo z innych nie znanych mi powodów chcesz do mnie napisać, to proszę bardzo. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie macie na temat Korei Północnej.

Serdecznie dziękuję!

O autorze

Nazywam się Emil Truszkowski i z wykształcenia jestem japonistą. Studiowałem przez rok w Chinach w Zhengzhou (prowincja Henan) oraz w Japonii w Tokio na Uniwersytecie Rikkyo. Moją pasją jest nauka języków obcych, a w szczególności azjatyckich. Znam płynnie japoński oraz chiński i uczę się także koreańskiego. Obecnie mieszkam i pracuję w Tokio. I nie, nie jestem komunistą 😉

IMG_3286

Dodaj komentarz