Pozdro z KRLD w mediach

Pozdro z KRLD w mediach i blogach

Korea Północna to temat niezwykle interesujący i pobudzający do dyskusji. Jeśli chciałbyś zaprosić mnie do rozmowy do proszę o kontakt: emil@pozdrozkrld.com. Udzielam wywiadów tylko starannie wybranym mediom.

O swojej pasji miałem przyjemność opowiadać między innymi w:

Polskie Radio Podcasty – Wakacje w Korei Północnej

W rozmowie z Klaudią Tyszkiewicz opowiadam o zasadach podróży do Korei Północnej.

Piłka nożna w Korei Północnej? – Kanał Sportowy

Świetna rozmowa na temat piłki nożnej w Korei Północnej. Zostałem zaproszony jako gość i odpowiadałem na pytania widzów.

Wypowiedź dla portalu WP.PL na temat koronawirusa w Korei Północnej

W rozmowie z redaktorem WP.PL porusziliśmy wątki koronawirusa w KRLD i jak walka z epidemią wykorzystywana jest w propagandzie tego kraju. 2020.4.17

Onet Podróże – Czy w Korei Północnej jest epidemia koronawirusa?

Moja wypowiedź dla Onet Podróże na temat sytuacji w KRLD w trakcie epidemii koronawirusa. Artykuł ze mną był na głównej strony portalu ONET.  2020.4.10

Przegląd Sportowy – Skocznie w Korei Północnej 

Mój komentarz na temat skoczni narciarskich w Korei Północnej.

Wirtualna Polska „Kresy Świata” 22.10.2019

Wywiad na temat sytuacji w Korei Północnej oraz turystyki do tego kraju.

Prezentacje o Korei Północnej na Warsaw Travel Show 2019

W trakcie targów Warsaw Travel Show opowiadałem o podróżach po Korei Północnej. Przygotowałem trzy wykłady na różne temat:

  1. Czy podróże do Korei Północnej są niebezpieczne?
  2. Jak wygląda prowincja Korei Północnej? Unikalne zdjęcia z Góry Paektu, Góry Chilbo, Chongjin, Rason i Hamhung
  3. Czy w Korei Północnej robi się dobre piwo? Piwna wycieczka po Korei Północnej

Wywiad w internetowym radiu Kontestacja 

Rozmowa na temat biznesu i gospodarki Korei Północnej w radiu Kontestacja.

Rozmowa z Wojciechem Sirykiem na temat potencjału gospodarczego Korei Północnej

Wywiad dla portalu Mam Biznes na temat gospodarki w KRLD, 25.09.2018

Jak wygląda własny biznes w Korei Północnej?  Dla wielu osób wydaje się, że Korea Północna to zamknięty zakątek świata dla obcokrajowców. Jednak nawet w tym reżimie, dalekim od standardów demokratycznego świata można prowadzić własny biznes.

 Wywiad dla TVN24 o turystyce w KRLD i nowym ośrodku wczasowym w Wonsan 2018.8.22  – TVN.24 Korea Północna otwiera się na turystów (http://www.tvn24.pl)

Udzieliłem wywiadu do TVN24 na temat ostatnich inwestycji KRLD w turystykę w regionie. Poprawka do słów na temat stroju, bo wycięto w audycji. Chodzi o to, że PRZED pomnikami wodzów nie można być w krótkich spodenkach. W innych sytuacjach można nosić krótkie spodenki w KRLD 🙂Screenshot Capture - 2018-08-24 - 08-23-30

„W kraju Dżucze. Polak stale do niego wraca i zdradza, jak się w nim żyje” – Wywiazd w WP.Turystyka

Emil Truszkowski od lat poznaje Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną i dzieli się swoimi refleksjami na blogu. O kraju wciąż owianym tajemnicą rozmawia z Magdą Popek.

Screenshot Capture - 2018-08-22 - 08-25-49

Wywiad w japońskiej telewizji Asahi 2018.3.11

Wystąpiłem w porannym programie wiadomości w materiale dotyczącym spotkania Trumpa z Kim Jong Unem. Opowiadałem o wpływie sankcji na życie w Korei Północnej i o nowych towarach.

Występ gościnny u Kamila Cebulskiego 2018.2.23

Republika TV  2017.12.19

Wywiad w porannym programie Republika TV. Rozmowa o podróżach do KRLD oraz sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Był to mój debiut telewizyjny.

Radio Rzeszów – 2017.10.9

Rozmowa w ramach audycji Miejsca Nieznane, w której opowiadam o tym, dlaczego warto interesować się Koreą Północną i czy warto pojechać do tego kraju.

Magazyn LOGO – 2017.9.29

Duży ośmiostronicowy artykuł ukazał się w październikowym numerze magazynu LOGO w 2017 roku. Po raz pierwszy w polskim magazynie pojawił się tak duży materiał na temat podróżowania po Korei Północnej. Po raz pierwszy też napisałem artykuł, który ukazał się w dużym nakładzie w druku w Polsce.

Artykuł dostępny jest także online. 

21743705_841335685991393_446597982693866387_o

WP.PL Codzienność pod reżimem. Jaka jest Korea Północna?

Postrach sieją doniesienia mediów o sile rażenia północnokoreańskiej bomby atomowej i możliwej wojnie. Jednak żadnych obaw nie ma Emil Truszkowski, który Koreę Północną odwiedzał cztery razy. Był tam również wtedy, gdy wojsko przeprowadzało testy międzykontynentalnych rakiet. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiada, jaka naprawdę jest Korea Północna.

RADIO TOK FM – 2017.9.5

Audycja z 5 września 2017 na temat ostatnich napięć na Półwyspie Koreańskim oraz czy turystyka to wspieranie władz KRLD.

TANIE ZWIEDZANIE.COM

Wywiad na portalu taniezwiedzanie.com, w którym opowiadam o początkach mojego zainteresowania Koreą Północną, o podróżach po tym kraju i o tym co mnie najbardziej w nim fascynuje.

RADIO ZET

Audycja popołudniowa w dniu 1 września 2017 roku o 16:00. Opowiadałem o ostatnich napięciach i ich wpływie na turystykę w Korei Północnej.

Esquire wywiad

Esquire – Pozdrowienia z Pjongjangu! Rozmowa z Emilem Truszkowskim

Wywiad dla lajfstajlowego pisma dla mężczyzn Esquire, w którym opowiadam o mojej pasji i dlaczego uważam podróże po KRLD za fascynujące. 2016/8/24

NKNEWS.ORG – What I Learned at the N.Korean festival in Tokyo

Portal NK NEWS poprosił mnie o opisanie swoich doświadczeń z północnokoreańskiego festiwalu w jednej ze szkół należących do Chongryon w Japonii. Była to moja pierwsza kolaboracja z tym największym portalem poświęconym Korei Północnej.

Historia koreańskich sierot w Polsce – Onet.pl

Dziennikarka Emilia Padoł przypomniała historię koreańskich sierot, które uciekły do Polski przed koszmarem wojny koreańskiej.  Opowiedziałem jej o tym, jak moja babcia uczyła koreańskie dzieci w szkole pod Otwockiem. Artykuł znajdziecie na onet.pl

logo_trojka

Trójka Polskie Radio – „Pozdro z KRLD, czyli jak wygląda Korea Północna”

Gościłem u Pawła Drozda w audycji „Do południa”, w której opowiadałem o podróżach do Korei Północnej. Z wywiadu słuchacze dowiedzieli się  m.in.:

– ile kosztuje wycieczka
– jak się zapisać?
– co jest do zwiedzenia?
– czy to wszystko jest ustawką?
– czy jeżdżąc do KRLD wspieramy reżim komunistyczny?

Podcast i opis audycji znajdziecie na stronie Trójki. 

Wytrwali.pl „Od Korei Północnej po Japonię”

Motywacja do działania to coś co napędza mnie do prowadzenia tego bloga. O źródłach mojej motywacji, o triathlonie i maratonie, o podróży do Korei Północnej opowiedziałem na blogu Wytrwali.pl.
Zwiedzamy.net „Pozdro z KRLD – Oblicza Korei Północnej”
Opowiedziałem redaktorom portalu podróżniczego Zwiedzamy.net na temat mojej podróży do KRLD.
Pełna rozmowa dostępna na stronie Zwiedzamy.net. 
Japońskie źródła
„Korea Północna nie upadnie przez sankcje gospodarcze”
Mój artykuł po japońsku, w którym przywołuję moją rozmowę z Felixem Abtem na temat jego książki „A Capitalist in North Korea”. Była to moja pierwsza publikacja w języku japońskim w japońskich mediach.
Wywiad ze mną w magazynie „Jitsuwa Nuckles” 2015.5.30
Carlos Yabuki przeprowadził ze mną wywiad na temat mojego zainteresowania Korea Północną. Opowiedziałem mu o tym, dlaczego zajmuję się Koreą Północną oraz dlaczego warto pojechać do tego kraju na wycieczkę.
11224268_10153364871072288_7375106532594167024_n

Dodaj komentarz