Air China zawiesza loty do KRLD

Chiński przewoźnik Air China postanowił zawiesić loty do KRLD od marca/kwietnia. Decyzja wiąże się z brakiem zainteresowania klientów i niskim obłożeniem lotów do Pjongjangu. Jaki będzie to miało wpływ na turystykę w KRLD?

air-china-boeing-787-8-fsx1

Zawieszenie lotów Air China to kolejny cios dla turystyki w KRLD. Air China jest jedynym zagranicznym przewoźnikiem, który regularnie lata do KRLD. Średnio w tygodniu odbywały się dwa loty z Pekinu do Pjongjangu. Podobno Air China skasowała wszystkie połączenia po 9 kwietnia, czyli po maratonie pjongjańskim. W trakcie maratonu Koreę odwiedza bardzo dużo zagranicznych turystów i wielu z nich prawdopodobnie skorzysta z samolotów Air China.

Air China w przeszłości odwoływała swoje loty z powodu braku wystarczającej ilości pasażerów. Większość turystów korzysta albo z pociągu albo z samolotów Air Koryo aby dostać się do Korei Północnej. Loty Air China były przydatne głównie ekspatom mieszkającym w KRLD. Teraz będą musieli korzystać z koreańskich linii lotniczych albo jeździć pociągiem, który odjeżdża z Pjongjangu 4-5 razy w tygodniu, a podróż trwa 24 godziny do Pekinu.

Decyzja o zawieszeniu lotów Air China zbiegła się z ogłoszeniem otwarcia połączenia na linii Pjongjang-Dandong. Dandong to chińskie miasto znajdujące się tuż przy granicy z KRLD i stanowi główne centrum biznesowe między KRLD a Chinami.

Nie wiadomo, czy decyzja odwołania lotów Air China jest politycznie umotywowana i jest związana z sankcjami gospodarczymi nałożonymi na KRLD. Ostatnio kraje zachodnie naciskają na Chiny, aby bardziej stanowczo traktowały kwestię przestrzegania sankcji gospodarczych skierowanych wobec Korei.

Będę was informował o rozwoju tej sytuacji i wpływie na wyjazdy do KRLD. Na szczęście moje wycieczki nie wybierają Air China, gdyż woli koreańskie linie lotnicze Air Koryo. Jeśli chcialbyś odwiedzić Koreę Północną to sprawdź najbliższe nasze wycieczki do tego kraju albo napisz maila na: emil@pozdrozkrld.com

Źródło: NK News