Delegacja z Korei Północnej odwiedza Koreę Południową

Ostatni rok obfitował w wydarzenia, które zwiastowały wybuch wojny nuklearnej na Półwyspie Koreańskim. Wydarzenia ostatnich tygodni jednak dają pewną nadzieję na uspokojenie sytuacji. Korea Północna obecnie prowadzi rozmowy na temat wzięcia udziału w  Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Korei Południowej. Delegacja z północy właśnie po raz kolejny przebywa w Korei Południowej.

FireShot Capture 107 - North Korea Moranbong girl ban_ - http___www.bbc.com_news_world-asia-42765105

Delegacja z KRLD dotarła do Korei Południowej 21 stycznia i przekroczyła granicę lądową między Koreami. Jest to pierwszy raz od ponad dwóch lat, gdy granica ta stanęła otworem. Tłumy dziennikarzy przywitały delegację, która udała się na inspekcję obiektów sportowych oraz hal koncertowych. Delegacji przewodzi koreańska piosenkarka Hyong Song Wol, która… została uśmiercona w mediach zachodnich parę lat temu (podobno została rozstrzelana za rozpowszechnianie pornografii). Nie byłby tyo pierwszy przypadek cudownej rezurekcji kogoś z wyższych kręgów władzy w KRLD…

FireShot Capture 109 - North Korea Moranbong girl ban_ - http___www.bbc.com_news_world-asia-42765105

Korea Północna wysyła do Igrzyska nie tylko sportowców, ale także i artystów. Uzgodniono wysłanie delegacji 140 artystów do KRLD. Będzie to zespół Samjiyon, który zagra dwa koncerty w Korei Południowej w trakcie Igrzysk. Wizyta delegacji potrwa dwa dni.

Udział Korei Północnej w Igrzyskach Olimpijskich zaskoczył wiele osób nie tylko na Zachodzie, ale także w samej Korei Południowej. Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Niektórzy Koreańczycy wyrażają swój sprzeciw wobec udziału KRLD w Igrzyskach i wyrażają swoje niezadowolenie protestując na ulicy. Jednym z zarzutów jest to, że Korea Północna „ukradła” igrzyska Korei Południowej skupiając na sobie uwagę świata.

Osobiście czekam z wielką niecierpliwością na informacje na temat tego, czy zespół Morabong zagra w Korei Południowej. To byłoby dopiero coś…

Źródło: BBC