Wystrzelenie północnokoreańskiego satelity a turystyka

Korea Północna przeprowadziła zapowiadany test rakiety dalekiego zasięgu, która wyniosła na orbitę satelitę. Tak przynajmniej twierdzą północnokoreańskie media państwowe. Czy wystrzelenie satelity będzie miało wpływ na turystykę w tym kraju?

Screenshot 2016-02-07 11.00.40

Rano w niedzielę 7 lutego Koreańczycy wystrzelili rakietę z satelitą na pokładzie. Według informacji z mediów rakieta wystartowała około godziny 9 rano i lot przebiegał bezproblemowo. Korea Północna ogłosiła planowane wystrzelenie, ale nie podała dokładnego dnia i godziny. Wszystkie kraje Zachodnu, Japonia a nawet Chiny próbowały przekonać Koreańczyków do odwołania lotu. Po styczniowym teście atomowym jest niemal pewne, że będą kolejne sankcję na KRLD.

Czy próba rakietowa będzie miała jakiś wpływ na turystykę w KRLD? Na chwilę obecną wygląda na to, że nie. Tego typu wydarzenia nie sprawiały w przeszłości spadku liczby turystów. Większość obckorajowców, którzy wybierają się do KRLD nie przejmuje się takimi sprawami, ani się nie boją. Bo nie ma czego się obawiać. Wycieczki do KRLD kursują normalnie i nie ma żadnych oznak, żeby miało się to zmienić. Turyści są dalej mile widziani i można jeździć dalej do KRLD.

Jestem tylko zmartwiony pogłoskami o tym, że USA może wprowadzić zakaz wjazdu do KRLD dla swoich obywateli po styczniowym aresztowaniu amerykańskiego studenta. Nie wiem, jak mają zamiar egzekwować ten zakaz, ale jeśli rzeczywiście by go wprowadzono, to liczba turystów do KRLD spadnie o parę tysiecy rocznie.

Jeśli więc planujecie wyjazd do KRLD w tym roku, to nie musicie się obawiać. Testy nie mają wpływu na turystykę w tym kraju. Jest i będzie dalej bezpiecznie. Jeśli chcecie wkrótce wyjechać do KRLD, to koniecznie dajcie mi znać, a wytłumaczę wam, jak to zrobić.

Piszcie pod ten adres:

pozdrozkrld@gmail.com