Air China przywróciło loty do KRLD

Od 18 kwietnia br. bezpośrednie loty z Chin do Korei Północnej, obsługiwane przez chińską firmę Air China, zostały zawieszone do odwołania. Oficjalnym powodem tej decyzji była niska sprzedaż biletów na wspomniane loty. Biura podróży zaobserwowały słabnące zainteresowanie przelotami do KRLD, rzekomo mające być wynikiem obaw przed programem nuklearnym kraju.

Air China

Decyzja ta z pewnością spotkała się z niezadowoleniem zarówno Koreańczyków, którzy regularnie korzystali z usług Air China, jak i obywateli innych państw chcących odwiedzić Koreę w celach zarówno turystycznych jak i biznesowych.

Jak się dowiadujemy, Air China wznowiło przeloty na trasie Pekin – Pyongyang począwszy od 5 maja br. Przewoźnik świadczy tę usługę w każdy poniedziałek oraz piątek.

„Linia nie została zlikwidowana, lecz tymczasowo zamknięta” – zapewnił przedstawiciel Air China, który poinformował, że firma będzie nadal monitorowała zainteresowanie usługą na trasie ChrLD – KRLD, by dopasować ją do potrzeb klientów.

Niedawno głos w tej sprawie, zabrał sam Lu Kang – rzecznik chińskiego MSZ, który w jednym z wywiadów podkreślił, że tymczasowe zawieszenie trasy miało nastąpić wyłącznie z „powodów rynkowych”, ucinając tym samym wszelkie spekulacje publicznych mediów, że decyzja Air China została narzucona przez chiński rząd.

Air China jest obecnie jedyną zagraniczną firmą przewozową, świadczącą połączenia lotnicze z KRLD.  Z pewnością, jest to połączenie ważne zarówno z punktu widzenia turystycznego jak i przedsiębiorczego dla obu państw. Zamknięcie trwało około półtora tygodnia. Niewykluczone, że właśnie na skutek protestów podróżujących, tak szybko zdecydowano się powrócić do lotów. Miejmy nadzieję, że linia pozostanie już aktywna na dobre. Oprócz Air China do KRLD latają samoloty Air Koryo, czyli północnokoreańskich linii lotniczych.

Redakcja: Marcin Uciński

Żródła:

https://news.cgtn.com/news/3d456a4e78597a4d/share_p.html

http://www.channelnewsasia.com/news/business/air-china-resumes-north-korea-flights-after-speculation-8791474

https://www.apnews.com/725a147dbb4848bf85f22bb658225a9e

http://abcnews.go.com/Lifestyle/wireStory/air-china-resumes-booking-flights-north-korea-47021046