Finałowy mecz w Incheon – Korea Północna vs Korea Południowa

Północnokoreańska reprezentacja na Igrzyskach azjatyckich w Incheon radzi sobie znakomicie. Do tej pory zdobyła już 27 medali (głównie w podnoszeniu ciężarów). Dziś żeńska reprezentacja w piłce nożnej rozgromiła japońską drużynę Yamato Nadeshiko 3:1. Teraz męska reprezentacja będzie walczyć o złoto z… Koreą Południową!

soccer

Większość czytelników pewnie niezbyt interesuje się igrzyskami azjatyckimi rozgrywającymi się obecnie w południowokoreańskim mieście Incheon. To taka wersja Olimpiady, ale dla Azjatów. A raczej dla Chińczyków, bo to oni zgarniają prawie wszystkie medale i mają ich już 239! Osobiście nie oglądałem zbyt wiele konkurencji (przyznaję się bez bicia), ale obserwowałem poczynania reprezentacji japońskiej i północnokoreańskiej.

Świetną passę japońskiej żeńskiej drużyny piłkarskiej, która poganiała każdą napotkaną drużynę, zatrzymała Korea Północna. W finale, który odbył się dziś, KRLD pokonało Japonię 3:1.

Korea Północna objęła prowadzenie po dwóch golach strzelonych przez Kim yun Mi i Ra Un Sim. Kapitan drużyny japońskiej Aya Miyama zdołała wbić jedną bramkę Koreańczykom, ale nie odmieniło to losów meczu. Tuż przed ostatnim gwizdiem Ho Un Byol strzeliła trzecią bramkę i odebrała jakiekolwiek nadzieje drużynie japońskiej. W ten sposób KRLD zdobyła złoto, natomiast Japonia musi zadowolić się srebrnym medalem. Gratuluję obu drużynom pięknego meczu. Dla KRLD jest to już trzecie złoto w żeńskiej piłce nożnej w historii.

North Korea's players celebrate with their national flag after winning against Japan during their women's final soccer match at the Munhak Stadium during the 17th Asian Games in Incheon

 

Jutro natomiast czeka nas prawdziwa gratka. Reprezentacja KRLD spotka się z gospodarzami, Koreą Południową, w finałowym meczu. Myślę, że taki dobór drużyn zapewni widzom przed telewizorami niesamowite emocje. Obie drużyny będą z pewnością walczyć do upadłego, aby bronić honoru swojej ojczyzny. Ostatnio stosunki między obiemami Koreami nie są najlepsze. Nie było nawet wiadomo, czy reprezentacja Korei Północnej wybierze się do Incheon na igrzyska. Decyzja o wyjeździe zapadła dosłownie w ostatniej chwili. Doszło także do skandali związanego z północnokoreańską flagą. W związku z protestami niektórych grup społecznych w Korei Południowej, zakazano kibicom wnoszenie północnokoreańskiej flagi na stadiony. Trochę nie w porządku zachowanie, nie uważacie?

Jutrzejszy mecz zapowiada się niezwykle interesująco. Trudno przewidzieć zwycięzcę, ale pewne jest, że będzie to niesamowity pojedynek. Tym bardziej, że minęło już 28 lat od ostatniego finałowego pojedynku między obiema Koreami.

Trzymamy kciuki za Koreańczyków 🙂

Źródło: SBS