Jedziemy na sylwestra do Korei Północnej

Kupiłem dziś z żoną bilety do Chin, a to oznacza, że do KRLD musimy już pojechać:) W ostatnim poście wspominałem, że wybieram się na sylwestra do Korei Północnej i jestem coraz bliżej realizacji tego planu. Oj będzie się działo!

heres-how-north-korea-is-celebrating-the-new-year

Dzisiaj kupiłem bilety i nie ma już odwrotu. Już udało nam się zebrać grupę sześciu osób z Japonii, które chcą ze mną pojechać do Korei Północnej spędzić Nowy Rok! Jestem strasznie podekscytowany. Już 4 lata minęły od mojej ostatniej wizyty i nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć Pjongjang w zimie. Tym razem jednak nie wybieram się z biurem podróży Young Pioneer Tours, a chińskim biurem z Dalian, które organizuje wycieczki dla Japończyków. Tak się składa, że znam jednego z organizatorów i gdy napisałem mu o tym, że chcę pojechać do KRLD, to … zrobił wycieczkę pode mnie i zaczął zbierać ekipę. Na stronie reklamuje wycieczkę jako „Odliczanie do Nowego Roku z Towarzyszem Emilem”. Uroczo. Będzie to wycieczka z Japończykami, a przewodnicy koreańscy będą mówić po japońsku. Liczę na dobrą  i niezawodną antyjapońską propagandę.

Będę w KRLD w dniach 12/29 – 1/2. Wjedziemy pociągiem, a powrót będzie samolotem do Pekinu najgorszymi (?) liniami świata Air Koryo. W związku z wyjazdem nagram parę wideo na temat przygotowań do wyjazdu. O tym, co trzeba ze sobą wziąć opowiadałem w poprzednim odcinku – Jak przygotować się do wyjazdu do KRLD?

Przepraszam tych, którzy czekali na odcinki o piłce nożnej i sporcie w KRLD. Temat ten będzie musiał jeszcze troszkę poczekać. Ostatnio kręcę dużo filmików na temat pracy w Japonii, gdyż wiele osób się mie o to pyta. W kolejce jest też recenzja wspomnień Yeonmi Park, która ukazała się w Polsce w październiku – „Przeżyć”. Postaram się zrobić wideo porównanie wspomnień Yeonmi Park z Hyeonseo Lee, która napisała książkę „Dziewczyna o siedmiu imionach”. Po noworocznej wycieczce będzie dużo materiałów prosto z KRLD, więc koniecznie zajrzyjcie na kanał na Youtubie i na Facebooka.

W związku z wyjazdem planuję zakup nowej kamery, która nagrywa panoramicznie wszystko dookoła, czyli kamerka 360 stopni Kodak SP360. Będziecie mogli poczuć jakbyście sami byli w Korei Północnej. Od stycznia wiele zdjęć i filmików prosto z KRLD. Będę także uzupełniał mój przewodnik po Pjongjangu o nowe zdjęcia, teksty, layout. Z tego powodu przewodnik zniknie dzisiaj ze strony na jakiś czas. Planuję nauczyć się obsługi jakiegoś oprogramowania do robienia eleganckiego layoutu do e-booków.

Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy wsparli mojego bloga poprzed donacje na Paypal. Nie wiem, jak wam dziękować za hojne wpłaty. Wszystkie pieniądze idą na obsługę strony oraz wycieczkę do KRLD.