Korea zamyka granice dla turystów!

Dzisiaj koreańskie agencje rządowe podały do wiadomości publicznej, że od dnia jutrzejszego (24 października) zamknięta zostnie granica dla wszystkich turystów z zagranicy. Informację potwierdziły biura podróży, które specjalizują się w wyjazdach do KRLD. Spokojnie. Nie oznacza to wojny! Wszystko spowodowane jest…epidemią Eboli.

north_korea_pin[ekm]300x256[ekm]

Narazie nie było żadnego przypadku zakażenia Ebolą w Korei Północnej. Mimo to, granica zostanie zamknięta już jutro. Biura podróży już są w kontakcie z klientami, którzy mieli jechać do Korei. Władze twierdzą, że jest do działanie tymczasowe. We wrześniu koreańska agencja prasowa KCNA ogłosiła, że zostanie wzmocniona kontrola turystów, którzy wjeżdżają do Korei Północnej. Ebola, która zbiera śmiertelne żniwo w Afryce zaczęła pojawiać się także na innych kontynentach. Musiało to zaniepokoić władze koreańskie i dlatego postanowiły o zamknięciu granicy.

Podobne środki zapobiegawcze zastosowano w 2003 roku w obawie przed rozprzestrzenianiem się SARS. Wtedy też Koreańczycy zakazali wjazdu turystom.

Sytuacja pewnie będzie się dynamicznie zmieniać w zależności od rozprzestrzeniania się wirusa eboli na świecie. Nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywać ten zakaz.