Nowe połączenie lotnicze do Korei Północnej z Szanghaju – Spring Airlines

Po hucznym otwarciu nowego lotnistka w Pjongjangu czas najwyższy czas na zwiększenie liczby lotów do Korei Północnej. To właśnie planuje chińska tania lotnicza Spring Airlines, która planuje rozpoczęcie regularnych lotów z Shanghaju do stolicy Korei Północnej.
b-6309-spring-airlines-airbus-a320-214_PlanespottersNet_280989

Obecnie do Korei Północnej regularnie latają dwie linie z Pekinu: Air China i Air Koryo. Chińskie linie lotnicze latają trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast Air Koryo ma połączenie z Pekinu w poniedziału, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Nieregularnie latają też samoloty z Szanghaju w trakcie szczytu w sezonie turystycznym, kiedy to biura podróży czarterują loty do Pjongjangu.
Linie lotnicze Spring Airlines mają zamiar wypełnić tą lukę i zaoferować regularne połączenie aż cztery razy w tygodniu na lini Szanghai – Pjongjangu. Obecnie Chińska Agencja ds. Awiacji rozpatruje wniosek złożony przez Spring Airlines. Jesli zostanie rozpatrzony pozytywnie, to samoloty polecą z Szanghaju do Pjongjangu już na wiosnę 2016 roku. Taką informację przekazał na konferencji CAPA, która odbyła się Singapurze, dyrektor social media Spring Airlines Jonathan Hart i potwierdził, że pierwszy samoloty polecą do stolicy KRLD już w lutym 2016 roku.
Linie przeznaczą do obsługi trasy samoloty Airbus A320, co w porównaniu z wysłużoną flotą radzieckich samolotów Air Koryo będzie stanowić poważną konkurencję. Ponadto możliwe, że będą mogły konkurować cenowo, gdyż należą do kategorii z niższej półki cenowej. Szczególnie atrakcyjne mogą być promocje, dzięki którym można w tej linii dostać bardzo tanie bilety. W początkowej fazie od utworzenia połączenia nie można się jednak spodziewać dużej liczby chińskich turystów. Wynika to z tego, że w Szanghaju nie ma konsulatu koreańskiego i nie będzie można otrzymać wiz, bez których wyjazd będzie dla większosci niemożliwy. Bez wizy do Korei Północnej mogą między innymi wjechać obywatele Malezji. Natomiast może stanowić dobry punkt przesiadkowy dla osób już posiadających wizy do Korei. Przypuszczam też, że biura podróży, które oferują wycieczki do KRLD będą w stanie przekazać wizy w Szanghaju turystom udającym się z tego miasta do Pjongjangu. Takie rozwiązanie mogłoby być dobre dla turystów z… Japonii, którzy obecnie skazani są na drogie loty do Pekinu. Lot na linii Narita-Szanghaj-Pjongjang może być całkiem ciekawą alternatywą.
Źródła: