Wielki Test Piw z Korei Północnej

We wrześniu odwiedziłem Koreę Północną wraz z ekipą Browaru Pinta. W trakcie naszego pobytu w KRLD staraliśmy się odwiedzić jak największą ilość barów i mikrobrowarów. Udało nam się także dostać do samego serca browarnictwa w Korei Północnej, czyli do Browaru Taedonggang. Nagraliśmy też wielki test piw z Korei Północnej, który jest już dostepny na kanale Pozdro z KRLD.

We wrześniu zabrałem do Korei Północnej ekipę z Browaru Pinta. Celem wyjazdu było zdobycie chmielu w ramach Pinta Hop Tour, czyli projektu Browaru Pinta w ramach którego podróżują po całym świecie w poszukiwaniu nowych receptur piwa.

Odcinek z naszym testem prawie wszystkich piw, które znaleźliśmy w Pjongjangu już na kanale Pozdro z KRLD. Ten godzinny materiał przedstawia najpopularniejsze piwa w Pjongjangu oraz wiele miejsc, gdzie można się napić piwa.

Bar Mansugyo w Pjongjangu

Odwiedziliśmy między innymi bar Mansugyo. Jest to nowoczesny i modny bar w Pjongjangu tuż przy rzece. Można się w nim napić siedmiu rodzajów piwa Taedonggang.

Do baru Mansugyo licznie przychodzą mieszkańcy Pjongjangu.

Za 5 euro możecie też zamówić zestaw siedmiu małych piwa Taedonggang, aby przetestować każdy rodzaj.

W barze panuje wesoła atmosfera i bez problemu można podejść do Koreańczyków i zrobić sobie wspólne zdjęcie przy piwie. Zdecydowanie jest to moje ulubione miejsce na piwo w Pjongjangu.

 

Piwo Taedonggang jest też dostępne w puszkach. Podczas wcześniejszych wizyt Taedonggang widziałem tylko w butelkach, więc było to dla mnie spore zaskoczenie.

Bar przy hotelu Koryo

Przy hotelu Koryo znajduje się bar, w którym mają dwa własne piwa – jasne i ciemne. Tutaj zdecydowanie ciemne zasługuje na pochwałę, gdyż jest na prawdę bardzo dobre.

W barze postawione są dwa tanki z piwem.  Piwo leci do kufla prosto z nich!

W kolejnych wpisach na blogu pokażę wam więcej lokacji związanych z piwem oraz wnętrze browaru Taedonggang.