10 najlepszych kont na Twitterze

Przyznam się bez bicia, że trudno mnie było przekonać do Twittera. Zacząłem go tak naprawdę używać w zeszłym roku i zorientowanie się w jego przydatnosci zajęło mi trochę czasu. Chciałbym wam dzisiaj przedstawić najciekawsze moim zdaniem konta na Twitterze, z których dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na temat Korei Północnej.
Najlepsze konta na Twitterze o Korei

Zanim jednak przedstawie moje ulubione Twitterowe konta zastanówmy się, po co komukolwiek Twitter gdy mamy Facebooka i inne social media. Też kiedyś myslałem, że Twitter jest mi po prostu niepotrzebny. Ostatnio jednak zmieniłem całkowicie zdanie na ten temat z kilku prostych powodów. Newsfeed na Twitterze przy odpowiednim ustawieniu obserwowanych kont jest dla mnie bezcennym źródłem informacji o tym, co dzieje się w Korei Północnej. Wiele z obserwowanych przeze mnie kont to zagraniczne portale informacyjne zajmujące się tylko i wyłącznie Koreą Północną. Dzięki temu otrzymuję tylko i wyłącznie interesujące mnie informacje. Staram się unikać kont na Twitterze, które spamują bzdurami i opisami swojego śniadania. Po drugie, Twitter daje okazję na bezpośrednią interakcję z autorytetami z branży. Regularnie twittuję do ekspertów od Korei Północnej i komentuje ich twitty. W ten sposób udało mi się zwrócić uwagę Felixa Abta i umówić z nim na wywiad. Dla chcącego nic trudnego! Gdyby nie Twitter to pewnie nie miał możliwości kontaktu z tak wieloma osobami, które zajmują się Koreą Północną.Oto moja lista zagranicznych portali o Korei Północnej i ich konta na Twitterze:

1) @nknewsorg  Największy portal informacyjny o KRLD – wwwn.nknews.org. Wiele ciekawych twittów i aktualnych komentarzy ekspertów.
2) @kcnawatch KCN Watch sledzi północnokoreańskie media. Zawsze swieże i ważne informacje.
3) @europenk EuropeNK to konto skupiające się głównie na relacjach między Europą a Koreą Północną
4) @uritoursnk Amerykańskie biuro podróży Uritours. Wiele ciekawych twittów na temat Korei Północnej, zdjęcia, opisy wycieczek, porady, ciekawostki.
5) @dprkwatch DPRK Watch dostarcza najświeższych informacji o KRLD z różnych źródeł
6) @chosonexchange Choson Exchange to organizacja pozarządowa, która organizuje warsztaty z biznesu dla Koreańczyków z północy. Wiele ciekawych twittów i informacji o życiu w KRLD
7) @YPioneerTours Biuro podróży Young Pioneer Tours. Zdjęcia, ciekawostki, newsy, opisy wycieczek do Korei Północnej
8)  @KoryoTours Biuro podróży Koryo Tours, które jest najstarszym biurem specjalizującym się w wycieczkach do KRLD.
9) @The_Daily_NK Daily NK to jeden z większych portali o Korei Północnej
10) @GuardianNK Guardian North Korea – konto gazety The Guardian poswięcone tylko i wyłącznie Korei PółnocnejPolecam też obserwować autorytety w dziedzinie:

1) @felixabt Felix Abt – mój pierwszy gosć na Google Hangout i autor swietnej książki o Korei Północnej ‚A Capitalist in North Korea’
2) @erictalmadge Eric Talmadge – szef biura prasowego Associated Press w Pjongjangu. Regularne twitty z Korei Północnej i wiele ciekawych zdjęć
3) @LeviNicolas  Nicolas Levi – najbardziej znany ekspert od spraw Korei Północnej w Polsce
4) @JosephFerrisIII – Joseph Ferris, The American in North Korea
5) @LeonidPetrov Leonid Petrov – rosyjski specjalista od Korei Północnej. Mieszka i wykłada w Australii.
6) @chadocl Chad O’Corroll – założyciel NK News.org
7) @newsjean Jean H. Lee – ekspert od KRLD; otworzyła biura Associated Press w Pjongjangu w 2012.
8) @DubstepinDPRK Benjiamin R.Young – analityk do spraw Korei Północnej i dziennikarz
9) @Dest_Pyongyang Christopher Green – dziennikarz Daily NK
10)  @frankfeinstein Frank Feinstein – dziennikarz NW News i KCNA Watch
11) @pearswick  James Pearson – dziennikarz Routersa i autor książki „North Korea Confidential”
No i skromnie siebie też dodam do listy @EmilTruszkowski 🙂
Gwarantuje, że z taką listą obserwowanych kont na Twitterze nie przegapicie żadnego newsa o Korei Północnej!
Kolejnosć przypadkowa.