30.000 widzów na kanale Pozdro z KRLD

Chciałem serdecznie podziękować wszystkim widzom kanału Pozdro z KRLD. Dzięki waszemu wsparciu udało się w tym tygodniu przebić 30.000 subskrybcji na kanale! I co dalej?

W tym roku dużo się działo wokół tematu KRLD. Ciągle się o tym mówi w mediach i temat wojny atomowej nie schodzi z ust wielu polityków. Czyżby to było powodem nagłego zainteresowania tematem Korei Północnej? Całkiem możliwe. Rzeczywiście zauważyłem wzmożony ruch na kanale oraz blogu. Największe wzrosty widzów miałem wtedy gdy Korea Północna strzelała rakietami lub groziła kolejnymi testami atomowymi. Z jednej strony wzrost ruchu na kanale cieszy, ale wolałbym oczywiście, żeby takiej napiętej sytuacji wokół KRLD nie było. Sytuacja jest dość niestabilna i ryzyko nagłego konfliktu spowodowanego czyimś błędem wisi w powietrzu. Chciałbym też jednak myśleć, że po prostu podobają wam się moje filmy na temat Korei Północnej.

Gdy zakładałem ten kanał to nigdy nie spodziewałem się, że temat podchwyci. Miałem tam jakieś nadzieje i widziałem potencjał w temacie, ale nie miałem ani doświadczenia w kręceniu filmów, ani nawet dobrego sprzętu do nagrywania. Pierwsze odcinki powstawały na aparacie fotograficznym mojej żony. Potem dostałem od teścia kamerę video, na której zacząłem kręcić vlogi w domu oraz w trakcie podróży do KRLD i po Japonii. Powoli uczyłem się tego jak tworzyć materiały, które ludzie chcą oglądać. Uczyłem się obróbki grafiki oraz montażu wideo. Prowadzenie fanpage oraz kanału nauczyły mnie więcej o social media i marketingu w internecie niż dotychczasowe firmy, gdzie pracowałem na etat. Od dawna miałem wrażenie, że więcej uczę się prowadząc kanał na YouTubie niż pracując w firmie. Powoli z totalnego amatora zmieniałem się w nieco mniejszego amatora. Dalej nie uważam, żebym był specjalistą od kręcenia filmów na YT. Jeszcze daleka droga przede mną, ale i tak jestem zadowolony z postępów. Może kiedyś będę mógł wykorzystać te umiejętności w praktyce w jakimś biznesie albo pracy w jakiejś ciekawej firmie? Zobaczymy. Na marne to nie pójdzie. Myślę, że każdy może się nauczyć wielu z tych rzeczy samemu i prowadzenie własnego kanału na YouTubie da wam wiele nowych umiejętności. Może warto spróbować? Kanał Pozdro z KRLD stał się częścią mojego życia i zaczął w pewnym momencie bardziej mnie angażować niż praca na etat. W zeszłym roku podjąłem decyzję. Bardzo trudną decyzję o tym, że rzucam dotychczasową pracę i zorganizuję wyjazd do KRLD. Udało się zebrać grupę i pojechaliśmy w pięć osób do Korei. Był to pierwszy wyjazd, który zorganizowałem. Potem wróciłem do pracy na etat w dużej korporacji, ale wewnątrz czułem, że muszę stamtąd uciekać. Nie czułem się szczęśliwy. Czułem się wręcz przygnębiony i smutny. Chciałem się zajmować YouTubem i jeździć do KRLD, ale wciąż było to dość trudne do zrealizowania. Na szczęście kanał zaczął się coraz bardziej rozwijać oraz udało mi się uzyskać duże wsparcie od Patronów na Patronite.

To dzięki waszemu wsparciu podjąłem decyzję, że zajmę się tym na pełen etat. Odszedłem z pracy w marcu i poświęciłem się swojej nowej pracy. W międzyczasie otrzymałem ciekawą propozycję od Krzysztofa Gonciarza i Kasi Mecinski żebym dołączył do ich zespołu w Tofu Media w Tokio. Praca z utalentowanymi twórcami wideo była kuszącą ideą i postanowiłem przystąpić do ekipy. Obecnie pracuję w dość elastyczny sposób, dzięki czemu mam czas i możliwość podróżowania i zajmowania się dalej tematyką KRLD. Tym razem nie muszę przed nikim udawać, że zajmuje się tym, czym się zajmuję i jest to moja pasja. W poprzednich firmach musiałem się ukrywać i gdyby ktoś się dowiedział, to pewnie bym stracił pracę. Nareszcie mogę robić to, co lubię i dalej prowadzić mój kanał i blog.

Plany na kolejne miesiące?

  • W grudniu będę w Polsce i zorganizuję spotkania na jednym lub dwóch uniwersytetach w Warszawie. Będą darmowe i dostępne dla każdego. Będzie też specjalne prywatne spotkanie dla Patronów.
  • Na przełomie roku powstanie sklepik Pozdro z KRLD, gdzie będę sprzedawał różne tematyczne przedmioty i gadgety. Dochód pójdzie na wsparcie rozwoju kanału.
  • W 2018 roku chcę zorganizować 3-4 wyjazdy do KRLD. Zapraszam do udziału!
  • Dalsze wspieranie organizacji charytatywnych pomagających potrzebującym w KRLD.
  • A cel na kanał? 50.000 widzów i wzwyż 🙂

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie!

Do zobaczenia w Pjongjangu!

Emil Truszkowski