Wywiad z Felixem Abtem – Kapitalistą z Korei Północnej

Serdecznie zapraszam na wywiad z człowiekiem, który zna Koreę Północną od środka. Felix Abt, przedsiębiorca ze Szwajcarii, spędził 7 lat mieszkając i pracując w Korei Północnej. Opowie nam swoją historię oraz odpowie na każde pytanie na temat tego tajemniczego kraju!


Data: 8 luty

Godzina:  11:00

Miejsce: Pozdro z KRLD na Google PLUS 

Przed wywiadem koniecznie przeczytajcie moją recenzję książki „A Capitalist in North Korea”.

O czym będzie wywiad?

– Robienie biznesu w Korei Północnej

– Turystyka w KRLD

– Sankcje i ich wpływ na Koreę

– Pyongyang School of Business i jej przyszłość

-Życie codziennie mieszkańców Korei Północnej

– Polski biznes w Korei Północnej

Jak udało mi się zaprosić Felixa Abta?

O książce Felixa Abta, ‚A Capitalist in North Korea’, usłyszałem już jakiś czas temu. Niestety nie mogłem jej znaleźć w Japonii i dopiero kupiłem ją w wersji elektronicznej, gdy zaopatrzyłem się w Kindle’a. Felix Abt prowadzi bardzo ciekawą stronę na Facebooku i często udziela się w mediach społecznościowych. Postanowiłem więc podjąć z nim dialog i udzielać się w dyskusjach, w których brał on udział. Po przeczytaniu jego książki czułem pewien niedosyt. Chciałem się dowiedzieć więcej o biznesie w Korei Północnej. Nagrałem więc krótki filmik, w którym zwróciłem się do niego bezpośrednio i zaprosiłem do udziału w rozmowie na żywo przez internet.

Na drugi dzień po przesłaniu filmiku dostałem odpowiedź…

 10888374_408077315983901_280882885368097488_n

Bardzo mnie ucieszyło, że zgodził się przyjąć zaproszenie, mimo że jest bardzo zajętym człowiekiem. Znalazł czas, żeby opowiedzieć nam wszystkim na temat swojej książki oraz doświadczeń z Korei Północnej. Jest to jego pierwszy Google Hangout i widać, że pomysł mu się spodobał. Jak widzicie wystarczy nieco uporu i nawet za pomocą prostego pomysłu można spełnić swoje marzenia i cele. Wierzę, że będzie to mój pierwszy i nie ostatni Google Hangout z ciekawym gościem. Serdecznie was wszystkich zapraszam już 8 lutego na rozmowę!

Co należy przygotować?

1)Przede wszystkim upewnij się, że masz aktywne konto na Google Plus. Będzie ono konieczne do oglądania wywiadu online na platformie Google Plus. Sprawdź, czy masz wgraną wtyczkę do swojej przeglądarki, która pozwoli Ci na używanie Google Hangout.

2) Wejdź na stronę Pozdro z KRLD na Google PLUS i subskrybuj kanał (Follow). Po dodaniu Cię do kręgów będę mógł wysłać Ci zaproszenie na wywiad oraz informować o dacie, godzinie oraz przesyłać potrzebne informacje przed rozpoczęciem. Wyślę zaproszenie do osób w kręgu.

3) Po otrzymaniu zaproszenia na wywiad, wybierz, czy będziesz w nim uczestniczył (skoro już tu dotarłeś, to wnioskuję, że pewnie tak). Wydarzenie zostanie automatycznie wpisane do Twojego kalendarza na koncie Google oraz otrzymasz informację o tym, ile pozostału do rozpoczęcia transmisji.

4) Dołącz na kanał przed rozpoczęciem transmisji i przygotuj sobie coś do chrupania i picia.

 Po zakończeniu wywiadu będzie on dostępny na moim kanale na Youtube.

 Specjalne podziękowania dla:

Sunori.pl

Young Pioneer Tours.com

Włóczykij.org