Chiny przekażą 20 milionów yuanów ofiarom powodzi w Korei

Chiny ogłosiły, że przekażą 20 milionów yuanów czyli około 3 milionów amerykańskich dolarów ofiarom powodzi z sierpnia tego roku, w wyniku której zginęło około 133 osób, 70 tysięcy mieszkańców zostało bez dachu nad głową, natomiast łącznie ucierpiało około 600 tysięcy gospodarstw.

_91173719_mediaitem91173718

W minioną sobotę, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poinformował, że odpowiedź na apel o zbiórkę funduszy na pomoc ofiarom jest bardzo znikoma. Władze Korei Północnej mają coraz mniej środków na udzielenie pomocy potrzebującym obywatelom.

W środę chińskie MSZ zadeklarowało przekazanie 20 milionów yuanów oraz pomoc w dostarczeniu dóbr i towarów, koniecznych do odbudowy terenów zalanych. Warto również dodać, że pod koniec października, Chiny wspomniały także o ewentualnej budowie tymczasowych mostów na przepływającej przez obydwa kraje rzece Tumen, przeznaczonych do pomocy humanitarej do Hamgyŏngu Północnego.

0

I tu ogromne brawa dla Chin, które pokazały, że w obliczu zagrożenia życia, nieistotne są różnice polityczne. Miejmy nadzieję, że za ich przykładem, również inne kraje przyłączą się do pomocy Koreańczykom.

Przypominamy, że i my możemy pomóc Koreańczykom, ponieważ liczy się każdy przekazany dolar. Nie pozostańmy obojętni na ludzką krzywdę. Więcej o organizacjach wspierających ofiary powodzi w Korei Północnej w poniższym video oraz opisie:

Wybierzcie tą organizację, która wam odpowiada i jeśli jesteście w stanie, to ją wspomóżcie finansowo.

First Steps: http://www.firststepscanada.org/donate
LNKM http://newsite.lnkministries.org/donations/flood-relief/
Red Cross https://www.ammado.com/community/dprk-flood

Ci którzy wpłacili ponad 25$ na pomoc powodzianom niech prześlą mi potwierdzenie wpłaty na adres: emil@pozdrozkrld.com Osoby, które wpłaciły powyżej 25$ dostaną pocztówkę koreańską z podziękowaniami. Ci którzy wpłacą pokaźną sumkę i uznam, że są godni to dostaną koszulkę albo album ze znaczkami (dwie nagrody dla dwóch osób). Ilość nagród limitowana i zależna od dostępności. Kto pierwszy ten lepszy. Nagrody główne nadawane według mojego widzimisia i epickości wpłaty dla powodzian.

Źródło: Daily Mail

Redakcja: Marcin Uciński