Co sądzę o k-dramie „Crashlanding on you” po 9 wizytach w Korei Północnej? – Recenzja „Crashlanding on you”

Na Netflixie pojawiła się nowa południowokoreańska drama, która ostatnio bije rekordy popularności w Korei Południowej i nie tylko. „Crashlanding on you” to jedna z niewielu dram, której akcja dzieje się w Korei Północnej. Obejrzałem kilka odcinków i chciałem się z wami podzielić moją opinią na jej temat.

Moją recenzję w formie wideo znajdziecie na kanale Pozdro z KRLD. Nie przestraszcie się początku filmu 😉 to taki mały żarcik i cieszę się, że wiele osób zrozumiało!

 

A teraz, czy drama mi się podoba? Muszę przyznać, że TAK. Obecnie jest to  ogromny hit w Korei Południowej i zapowiada się, że zdobędzie też dużo fanów w innych krajach. Przede wszystkim należą się brawa twórcom za próbę pokazania mieszkańców Korei Północnej od ludzkiej strony. Jest wiele postaci, które wzbudzają sympatię i pokazują, że w Korei Północnej też są normalni ludzie tacy jak my. Jest to niezwykle ważne. Producenci starają się też pokazać różne zagadnienia związane z życiem w Korei Północnej. Są one wplecione w treść dramy i przedstawiane stopniowo. Jest to niezwykle ciekawe, bo możemy zobaczyć i lepiej zrozumieć, jak wygląda codzienne życie w KRLD. Trudno nam sobie wyobrazić jak mogą wyglądać warunki życia w tym kraju albo wizyty na targowisku, gdzie sprzedaje się nielegalnie towary z południa.  Dzięki temu serialowi możecie się przekonać nieco, jak ten system funkcjonuje i jak żyją w nim zwykli ludzie. Jak dla mnie jest to największa zaleta serialu! Wyszukiwanie takich smaczków to jedna z największych atrakcji tego serialu! Sprawdzi on waszą wiedzę o Korei Północnej! Wielkim plusem jest to, że realia są odwzorowane w miarę autentycznie, bo przy produkcji pracowali też uciekinierzy z Korei Północnej, którzy są doradcami przy serialu.

Gra aktorska też mi sie podoba. Nie jestem wielkim fanem romansideł i historia oczywiście jest bardzo naiwna, ale przymknijmy na to oko, bo to jest taka konwencja. Główni bohaterowie są ciekawie i zabawni. Często się śmieję w trakcie oglądania tego serialu i przyjemnie można spędzić przy nim czas.

Jeśli chcecie poznać nieco życie codzienne w Korei Północnej, to jest to obecnie jedna z lepszych dram południowokoreańskich, które wam to umożliwią. Agent Emil poleca!