Festiwal piwa w Korei Północnej powraca w 2017!

Dobra wiadomość dla miłośników piwa. Niezwykle popularny festiwal piwa w Pjongjangu powraca w wakacje w 2017 roku! Jest to wynik dużego zainteresowania festiwalem przez turystów oraz popularność wśród mieszkańców Pjongjangu.

135591348_14710559469061n

W 2016 roku po raz pierwszy zorganizowany został festiwal piwa Taedonggang w Pjongjangu. Impreza  trwała około sześciu tygodni od sierpnia do początku września. Początkowo miała trwać około czterech tygodni, ale ze względu na dużą popularność została ona przedłużona.

Festiwal zlokalizowano na brzegu rzeki Taedong w centrum Pjongjangu. Na deptaku wzdłuż rzeki rozstawiono stoliki oraz scenę, na której odbywały się koncerty i różne zabawy. Dodatkowo otwarty był statek wycieczkowy, który zacumowany był obok. Festiwal piwa służył przede wszystkim jako promocja największego browaru w KRLD, czyli piwa Taedonggang. Każdy kto był w Korei, wie że jest to jedno z najlepszych piw dostępnych w tym kraju. Turyści chwalą sobie jego smak i kolor. Na festiwalu dostępne były wszystkie siedem rodzajów piwa Taedonggang.

Festiwal powraca w tym roku i według pierwszych informacji zostanie otwarty 27 lipca w Dzień Zwycięstwo, czyli w święto narodowe upamiętniające zwycięstwo w wojnie koreańskiej. Impreza otwarta jest dla turystów i wszyscy obcokrajowcy przebywający w tym czasie w Pjongjangu mogą wziąć w nim udział. Największą atrakcją festiwalu jest nie tylko pyszne piwo, ale także możliwość nieskrępowanego biesiadowania z Koreańczykami. Można się przysiąść do mieszkańców Pjongjangu, porozmawiać z nimi i napić się piwa.

W takim razie do zobaczenia na festiwalu piwa Taedonggang w Pjongjangu!

Redakcja: Emil Truszkowski