KCTV1 powraca na YouTube po prawie miesięcznej przerwie

W grudniu zeszłego roku, YouTube zamknął kanał emitujący ramówkę północno-koreańskiej stacji telewizyjnej KoreanCentralTV1. Widzom ukazał się wtedy komunikat: „To konto zostało zamknięte z powodu naruszenia Wytycznych dla społeczności Youtube”. I prawdopodobnie, tak jak w przypadku Pozdro z KRLD, kanał zamknięto bez ostrzeżenia, nie podając tym samym żadnych powodów usunięcia z serwisu. Przedstawiciele Google odmawiali komentowania całej sprawy.

KCTV1

Dzisiejszej nocy czasu polskiego, kanał KCTV1 ponownie pojawił się w serwisie YouTube. Tym razem pod nazwą Choson TV. Obecnie na kanale zobaczyć możemy jingiel stacji oraz półtoragodzinny fragment ramówki (wraz z wiadomościami). Podobnie jak w przypadku poprzedniego konta, kanał ten ozdabia banner z wizerunkiem redakcji KCTV. Na uwagę zasługuje także fakt, że w niecałą dobę zdobył już prawie 200 subskrypcji.

Na chwilę obecną ciężko jest ustalić czy i jak długo kanał przetrwa. W obliczu zakazów współpracy z Koreą oraz sankcji gospodarczych można przypuszczać, że kanał znajdzie się na celowniku serwisu YouTube. Jak niestety wiemy, YouTube ostatnio podjerzewany jest o zamykanie kanałów w jakikolwiek sposób nawiązujących do Korei Północnej, bez żadnych ostrzeżeń dla autorów. Prawdopodobnie w tej sposób został zbanowany tymczasowo kanał Pozdro z KRLD. 

Czy uda się utrzymać kanał? Jeśli tak to czy będzie on w stanie odzyskać poprzednią widownię lub też pozyskać nową? Na ten moment zmuszeni jesteśmy poczekać na rozwój sytuacji. W chwili obecnej, informację o ponownym uruchomieniu KCTV1 powoli przekazują sobie internauci. A Choson TV możemy oglądać już na YouTubie

Redakcja: Marcin Uciński

Przewodnik po Korei Północnej

Jeśli chciałbyś otrzymać jedyny polski przewodnik po Korei Północnej to zapraszam na Patronite, gdzie w zamian za wasze wsparcie dostaniecie mojego e-booka, którego premiera planowana jest na 12 lutego. Pierwszych 50 patronów (powyżej 5 zł) dostanie pocztówki z Korei Północnej. Każdy patron, który dołączy do mojego Patronite do 12 lutego otrzyma pełną wersję przewodnika (nawet za 2 zł). Wszyscy Patroni, którzy wpłacą powyżej 15 zł będą otrzymywać także nowe wersje przewodnika w przyszłości, gdyż mam zamiar go uzupełniać i powiększać o nowe materiały prosto z Korei Północnej 🙂 Zajrzyj na Patronite po więcej szczegółów!

Możecie też dostać demo wersję po zapisaniu się na newslettera!

Book cover Guide book@1x