Korea Północna otwiera swoją oficjalną stronę dla turystów

Korea Północna nie przestaje zaskakiwać. 1 grudnia ruszyła oficjalna strona rządowa poświęcona turystyce w tym kraju! Mimo, że obecnie ruch turystyczny jest wstrzymany z powodu kwarantanny przeciwko wirusowi Ebola, to Korea rozpoczyna internetową kampanię mającą na celu przyciągnięcie turystów z innych krajów.

20141026-a13-4

Wiadomość o otwarciu strony opublikowały pierwszego grudnia główne serwisy zajmujące się Koreą Północną. Nowa strona rządowa wygląda na autentyczną. Serwer jest dość powolny i czasem są problemy z załadowaniem się strony lub trwa to bardzo długo.

Stronę możecie znaleźć pod tym adresem – DPRK TODAY

Na chwilę obecną strona jest dostępna wyłącznie w języku koreańskim, co utrudnia nawigację osobom, które nie znają tego języka. Trudno też powiedzieć, czemu Korea Północna założyła stronę przeznaczoną dla turystów po koreańsku. Możliwe, że nowa strona przeznaczona jest dla turystów z Korei Południowej. Jednakże w ostatnich latach ruch turystyczny z Korei Południowej został wstrzymany z powodu napięć między Koreami. Trudno przewidzieć, kiedy turyści z Korei Południowej będą mogli wrócić na północ.

20131017-a05-5

Strona zawiera przede wszystkim setki zdjęć, które przedstawiają koreańskie atrakcje turystyczne. Wiele z tych obiektów jest całkowicie nowa i została oddana do użytku stosunkowo niedawno np. park wodny, delfinarium, ośrodek do jazdy konnej. Jestem pod wielkim wrażeniem ilości nowych atrakcji, które władze koreańskie postawiły w ostatnim czasie.

20131021-a06-1 20131021-a06-15

Na zdjęciach przedstawione są też nowe hotele i pokazano pokoje dla gości.

20141017-a11-4

Mamy też odrobinę północnokoreańskiej propagandy pokazującej koreańskie rodziny w nowo wybudowanych blokach mieszkalnych (gdybym ja miał takie mieszkanie w Tokio…).

20131010-a02-6

20131010-a02-8

Nowa strona i duża ilość zdjęć nowych obiektów przekonuje mnie, że nowy sezon turystyczny w Korei Północnej będzie niezapomniany! Do programu wycieczek z pewnością wejdzie wiele nowych miejscówek i atrakcji przeznaczonych dla turystów. Zastanawiam się, czy Korea Północna specjalnie nie zamknęła swoich granic w październiku żeby nie spojlerować nowych ośrodków? 20141022-a12-8 20141022-a12-9

Jest nawet epicki filmik przedstawiający Koreę Północną i jej atrakcje. Na uwagę zasługuje, że w filmie znajduje się nagranie z odpalanej rakiety. Rozumiem, że Korea Północna jest dumna z powodu wystrzelenia satelity na orbitę, ale zagranicą widok koreańskich rakiet nie jest kojarzony zbyt dobrze. Lepiej żeby się tak bardzo z rakietami nie afiszowali, bo odstraszą turystów.

Strona została przygotowana przez Pyongyang Moranbong Editiorial Bureau. Czyżby nowa agencja zajmująca się turystyką?

Stronę możecie znaleźć pod tym adresem – DPRK TODAY

Linki do ciekawych galerii:

Ośrodek nad morzem

Hotele i domy

Ośrodki sportowe

Przedszkole