Korea Północna zamyka granice dla turystów z obawy przed epidemią w Chinach

Władze KRLD podjęły decyzje o zamknięciu granicy z Chinami po ostatnich przypadkach zakażenia koronowirusem w tym kraju. Od 22 stycznia ruch turystyczny ma zostać wstrzymany jako środek zapobiegawczy rozprzestrzenieniu się epidemii. Do podobnej sytuacji doszło w 2015 roku, kiedy KRLD zamknęło granice w związku z wirusem SARS.

Zakaz wjazdu dla turystów zostanie wprowadzony w środę, aby zapobiec ewentualnemu przeniknięciu epidemii na teren KRLD. Koreańskie biuro podróży Myohyangsan International Travel Company ogłosiło zatrzymanie ruchu turystycznego dla turystów z Chin przez granicę w Siniju.

Jest to bardzo przykra informacja dla wszystkich, którzy chcieli w tym roku pojechać do KRLD. Nie wiadomo, kiedy zakaz zostanie zniesiony, więc zapisy na wyjazdy do KRLD będą się wiązały z ryzykiem, że wycieczka się nie odbędzie. Zakaz może zostać zniesiony w każdej chwili pewnie bez wcześniejszej informacji o planowanej dacie. Władze KRLD będą z pewnością czekały na tyle długo, że będą mieli pewność o opanowaniu epidemii w Chinach.

Na chwilę obecną trudno jest przewidzieć, kiedy zakaz wjazdu do KRLD zostanie zniesiony. Trudno w tej sytuacji zaplanować jakikolwiek wyjazd do Korei Północnej, więc wszystkie wyjazdy dla widzów Pozdro z KRLD na chwilę obecną są odłożone w czasie. Jak sytuacja się zmieni, to ponownie zapraszam na wspólne wyjazdy do Korei Północnej.

Będę was informował o sytuacji na bieżąco!