Kontakt z Ambasadą RP w razie wyjazdu do KRLD

Większość z was pewnie wie, że mamy naszą ambasadę w Pjongjangu. Nasza placówka istnieje już w KRLD od kilku dekad i aktywnie reprezentuje nasz kraj w tym regionie. Mimo, że Korea Północna jest bardzo bezpiecznym krajem dla turystów, to zawsze warto wiedzieć, że mamy w Pjongjangu przedstawicielstwo, które może nam pomóc w razie jakichś kłopotów.

12986580_607135626106352_1137267277_o 

Do KRLD nie jeździ wielu turystów z Polski (ale próbuję to obecnie zmienić).  Najczęściej są to pojedyńcze osoby, które wzięły udział w wycieczce zorganizowanej przez biuro z Chin. Wyjeżdża z Polski do Korei także kilka grup całkowicie polskich wraz z polskimi biurami podróży. Mimo, że ruch nie jest wielki, to ze względu na dość napiętą sytuację w rejonie warto pamiętać o obecności polskiej ambasady w Pjongjangu.

Ambasada RP w Pjongjangu zaleca także informowanie placówki o planowanym wyjeździe do Korei. Możecie to zrobić drogą mailową wysyłając wiadomość do konsula Tomasza Stockiego:

Tomasz.Stocki@msz.gov.pl

W mailu podajcie datę przyjazdu, długość pobytu, nazwę zarezerwowanego hotelu i mail kontaktowy. Słyszałem, że konsul stara się odpowiadać na maile, więc warto się odezwać przed wyjazdem. W razie kłopotów ambasada będzie mogła szybko zareagować. UWAGA: Ambasada RP nie wysyła pocztówek z Korei Północnej. Jeśli chcecie kartkę z KRLD, to możecie ją znaleźć u mnie na stronie.

Podkreślam ponownie, że Korea jest bardzo bezpiecznym miejscem do odwiedzin dla turystów i nie ma się czego obawiać. Wystarczy przestrzegać lokalnych zwyczajów i NIE łamać prawa np. nie kradniemy publicznej własności (co nie jest do końca oczywiste dla pewnych turystów z USA).

Zachęcam także do zajrzenia na oficjalną stronę Ambasady RP, gdzie znajdziecie najnowsze informacje z zakresu działalności placówki.

Adres:

Ambasada RP w Pjongjangu
Taedonggang – Munsudong, Pyongyang, DPR of Korea

Telefon: ( 008502) 381 73 25

Fax: ( 008502) 381 76 37, 381 76 34.